Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid peaminister Andrus Ansip, keskkonnaminister Villu Reiljan ja siseminister Kalle Laanet.

Infotundi alustati peaministrile suunatud küsimusega maanteede arendamise prioriteetide kohta. Prioriteetide seadmisel lähtutakse Ansipi sõnul teaduslikest meetoditest ning statistikast. „Investeeringute tegemisel on lähtutud uuringute andmetest ja investeeringud on tehtud nendesse maantee lõikudesse, kus investeeringud on olnud kõige efektiivsemad,” rõhutas peaminister viidates tõsiasjale, et varasemaga võrreldes on järjest vähenenud surmaga lõppenud liiklusõnnetuste arv. Tutvustades Tallinn-Tartu maantee ehitust märkis Ansip, et aastani 2013 on kavas sellesse investeerida 4,5 miljardit krooni. Tallinn-Tartu maantee ehitatakse neljarealisena välja kuni Koseni, maanteelõik Koselt Mäoni ehitatakse uuele trassile, Mäost möödasõit ehitatakse neljarealisena, eritasandiliste ristmikena. Mäekülasse rajatakse kahetasandiline ristmik, Adavere juurde eritasandiline möödasõit, samuti on planeeritud Põltsamaa möödasõidu rekonstruktsioon, Paia ja Puurmanni liiklussõlmede rajamine. Projekti kuulub ka möödasõidu rajamine Tartu linna ümber.

Järgnevalt tuli arutusele eurole üleminekuga seonduv, milles peaminister rõhutas, et valitsuse poolt tehakse kõik vajalik euroga ühinemise kriteeriumite täitmiseks. Ansip vastas ka küsimusele seaduseelnõudest.

Keskkonnaminister Villu Reiljanilt küsiti Läänemerd läbiva gaasijuhtme ja siseminister Kalle Laanetilt päästeametnike palkade kohta.

Kokku jõuti infotunnis käsitleda 5 registreeritud küsimust. Küsimustega olid registreerunud: Ivari Padar, Mart Laar, Sven Sester, Mark Soosaar, Kadi Pärnits, Helir-Valdor Seeder, Jarno Laur, Ain Seppik, Mihhail Lotman, Peeter Kreitzberg, Mart Nutt, Jüri Tamm, Ants Pauls, Tõnis Lukas, Eiki Nestor ja Katrin Saks.

Riigikogu infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljel aadressil:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside