Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Kaja Kallas parlamendiliikmete küsimustele, mis käsitlesid laenu andmist tema abikaasa firmale ja selle äritegevust.

Riigikogu liikme Tanel Kiige küsimus puudutas valitsus- ja usalduskriisi. Ta soovis teada, kas peaminister on kaalunud vastutuse võtmist. Kallas vastas Kiige küsimusele, et neil, kes soovivad tema lahkumist, on põhiseadusest tulenevalt täiesti see võimalus olemas. „Minu moraalne hinnang sellisele tegevusele enne selle skandaali puhkemist ja pärast skandaali puhkemist on olnud täpselt sama. Selle tõestuseks on see fakt, et kui see asi sai teada, siis juba järgmisel päeval, kui oli valitsuse pressikonverents, ma sain välja öelda, et see ettevõte enam seda teist Eesti ettevõtet Venemaal ei aita. Veelgi enam, reedel minu abikaasa otsustas selle oma osaluse ka võõrandada, temal sellega mingit seost ei ole,“ lisas Kallas.

Martin Helme küsimusele valetamise kohta vastas Kallas, et tal ei ole pereäri ja ta ei ole osanik kuskil. „Nende ettevõtete tegevuse kohta saan ma öelda seda, mida mulle on räägitud. Ma ei saa ettevõtete tegevuse eest vastutada. Ma olen öelnud seda ja rääkinud tõtt selle kohta, mis mulle on teada olnud. Ma ei ole rääkinud oma abikaasaga varasemalt tema tööasjadest,“ selgitas peaminister.

Peaminister Kaja Kallas vastas veel Urmas Reinsalu küsimusele poliitilise olukorra, Kert Kingo küsimusele moraalikompassi, Jaak Aabi küsimusele riigi rahanduse ja Evelin Poolametsa küsimusele rahvusvahelise suhtluse kohta. Terviseminister Riina Sikut vastas Lauri Laatsi küsimusele tervishoiu olukorra kohta.

Infotunni stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside