Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid peaminister Juhan Parts, sotsiaalminister Marko Pomerants ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip.

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Juhan Parts Toomas Alatalu esitatud küsimusele välispoliitika koordineerimisest, Tõnis Lukase küsimusele äriühingute juhtimisest, Mihhail Stalnuhhini küsimusele Narva raudteejaama olukorrast, Eiki Nestori küsimusele kalanduse olukorrast Hiiumaal ja Katrin Saksa küsimusele Eesti õiguse eksportimisest teistesse riikidesse.

Vastates Lukase küsimusele Riigikogu liikmete kuulumisest riiklike äriühingute nõukogudesse möönis Parts, et tegemist on õigusliku probleemiga. ”Ei saa välistada, et kuluks ära ka vastav kohtuvaidlus, et selles osas oleks väga selge seisukoht,” nentis ta.

Sotsiaalminister Marko Pomerants vastas Helle Kalda küsimusele haiglate rahastamisest, Jarno Lauri küsimusele ravikindlustustest ning Kadi Pärnitsa küsimusele töötuskindlustusmakse kohta. Vastates Pärnitsa küsimusele nentis sotsiaalminister, et 2005. aasta riigieelarve eelnõu töötuskindlustusmakse vähenemist ette ei näe. Muutused selle valdkonna eelarvestrateegias on tõenäolised 2006. aastal. Töötuskindlustusmakse vähenemise kõrval muutuvad siis ilmselt ka töötuskindlustuse saamise tingimused. ”Kui täna on vajalik 24 kuu jooksul 12 kuud sissemakset, siis kindlasti võiks see periood pikeneda, näiteks 36 kuuni,” tõi Pomerants näite valitsuse praegusest seisukohast. Ühtlasi möönis sotsiaalminister, et valitsus on töötuskindlustuse väljamaksete perioodi pikenemise vastu. Pomerants põhjendas seda vajadusega luua olukord, kus inimesed tuleksid võimalikult kiirelt tööturule tagasi.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip vastas Jüri Tamme küsimusele Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kohta.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside