Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja sotsiaalminister Maret Maripuu.

Küsitlejate huvi keskendus 2009. aasta riigieelarvega seotud probleemidele ja eelarves tehtavatele kärbetele.

Vastates Tarmo Männi küsimusele eelarve tasakaalust ja Männi väitele, et eelarve baseerub 2,5%-lisele majanduskasvule, ütles peaminister, et eelarve on tema hinnangul tasakaalus ja lähtub eeldusest, et majanduskasv järgmisel aastal on negatiivne. Samas ei tohiks peaministri hinnangul siduda eelarvet vaid majanduskasvuga.

„Kindlasti on vale siduda eelarvet ühemõtteliselt vaid majanduse reaalkasvuga, hulga suurem mõju eelarvele, eelarvelaekumistele on majanduse nominaalkasvul. Järgmise aasta eelarves on väga suured kulud ja tulud kavandatud sellistena, mis ei sõltu absoluutselt sellest, kas majandus kasvab või kahaneb. Ehk siis Euroopa Liidu fondide vahendeid on kavandatud järgmise aasta eelarvesse üle 12 miljardi krooni ja need 12 miljardit ei küsi sellest, kas majanduses on kasv 2,5% või kahanemine 3,5%. Seega on primitiivne eelarve tulusid prognoosida, lähtudes vaid ühest numbrist ehk siis majanduse reaalkasvust,“ ütles Ansip. 

Sotsiaalminister Maret Maripuu vastas Marika Tuusi küsimusele hambaravi hüvitistest ja Maret Merisaare küsimusele psüühikahaigete tahtevastasest ravist, ning põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Aleksei Lotmani küsimusele dioksiiniga mürgitatud liha kohta.

Täieliku ülevaate infotunnis kõneldust leiad Riigikogu stenogrammist

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside