Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Indrek Saar arutles kolmapäeval Strasbourgis Euroopa Liidu demokraatia üle ning leidis, et lahendused erinevates küsimustes tuleb leida võimalikult lähedal inimestele, keda see puudutab.

Riigikogu Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsioon juht Indrek Saar ütles, et vastutus otsuste tegemisel peab olema väiksematel otsustusüksustel või gruppidel.

„Pidev tasakaalu otsimine Euroopa ja rahvusriikide institutsioonide vahel viib meid efektiivsema, demokraatlikuma ja stabiilsema Euroopa poole ning seda just Euroopa vajab,“ ütles samuti debatis osalenud Riigikogu liige Rait Maruste.

Kolmapäeval esitas Šveitsi kauaaegne ENPA delegatsiooni liige Andreas Gross ENPA-le Euroopa demokraatiat puudutava raporti. Raport käsitleb Euroopa Liidu ja rahvusriikide institutsioonide võimu tasakaalu küsimust ning leiab, et liidu rahanduse ja majanduse väljakutsetest suurem mure on elanike kahanenud usaldus liidu vastu. Raport leiab, et inimeste usalduse taastamine Euroopa Liidu vastu on praegu peamine väljakutse ning selleks tuleb tegeleda demokraatlike protsesside uuendamisega.

Neljapäeva hommikul arutab ENPA Strasbourgis Ukraina kriisi küsimusi, oma sõnavõtu teeb ka Ukraina president Petro Porošenko.

Jaanipäeval, 24.juunil valis Assamblee Euroopa Nõukogu peasekretäriks tagasi norralase Thorbjorn Jaglandi, kes jätkab veel viis aastat.

ENPA 2014. aasta istungjärgu III osaistungi töös Strasbourgis osalevad Eesti delegatsiooni juht Indrek Saar ning liikmed Liisa Pakosta, Margus Hanson, Rait Maruste ning Ester Tuiksoo.

Raport: Towards a better European democracy: facing the challenges of a federal Europe 

Tagasiside