Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Toimetiste uues numbris on kaastöid enam kui 30 autorilt.

Tänasest jõuab lugejateni parlamentaarse ajakirja Riigikogu Toimetised (RITO) 9. number. Uues numbris on artikleid enam kui 30 autorilt ning töid 2 kunstnikult.

Ajaloolase Kaido Jaansoni sulest on lugeda essee ühisest Euroopa Liidust ja 25 Venemaast. Poliitilise foorumi rubriigis arutlevad ”Teadmistepõhise Eesti” teema üle Riigikogu liikmed Olav Aarna ja Mailis Reps, Teaduste Akadeemia president Jüri Engelbrecht, TTÜ filosoofiaprofessor Ülo Kaevats ning peaminister Juhan Parts.

Riigikontrolör Mihkel Oviir käsitleb riigikontrolli strateegilisi valikuid. Avalikku arvamust ja X Riigikogu meedias võrdleb sotsioloog Juhan Kivirähk. Täitevvõimu rollist Euroopa Liidu otsustusprotsessis kirjutab Keit Kasemets.

Eesti ja Euroopa pensionisüsteeme võrdlevad Lauri Leppik, Ene-Margit Tiit ja Andres Võrk.

Ametnike politiseerumise on luubi alla võtnud Katri Tammekand ning Euroopa Liidu vastase liikumise Eestis Katri Vallaste. Ehitusseadusest annab ülevaate Enno Oidermaa. E-valimisi analüüsib Riigikogu põhiseaduskomisjoni nõunik Ülle Madise.

Saksa Bundestagi liige Markus Meckel vaatleb Eestit kui Euroopa Liidu ja NATO uut liiget.

Värskest numbrist võib lugeda kaastöid veel küberkuritegevuse, avaliku teenistuse, kohtute haldamise, 2003. aasta karikatuuride ja sotsiaalteaduste olukorra kohta.

RITO 9 maht on 230 lehekülge ning tiraaž 800 eksemplari. Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu pressitalituse juhataja Aivar Jarne. Põhitiraaž jagatakse raamatukogude, uurimis- ja õppeastutuste ning riigiasutuste vahel.

Uut numbrit on alates juulist võimalik lugeda ka elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rva/toimetised/

 

Tagasiside