Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna jõuab lugejateni parlamentaarse ajakirja Riigikogu Toimetised (RiTo) 14. number. Selles on artikleid enam kui 30 autorilt ning disaini aasta puhul eesti disainerite loomingu reproduktsioone.  

Presidendi valimise teemal toimunud RiTo vestlusringis osalesid Rain Rosimannus Reformierakonna ja Eiki Nestor Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist ning Rahvaliidu teabejuht Agu Uudelepp, Tartu Ülikooli politoloog Vello Pettai ja Eesti Ekspressi ajakirjanik Argo Ideon. Räägiti valimiskampaaniast, presidendivalimiste seostest kohalike ja Riigikogu valimistega, meedia rollist ning presidendi valimise korra muutmise võimalustest.

RiTo 14 numbri essee „Jätkusuutlikkuse poliitiline mõõde” on kirjutanud Tartu Ülikooli sotsiaalse kommunikatsiooni erakorraline professor Marju Lauristin. „Eesti vajab terviklikku visiooni, mis oma olemuselt oleks sotsiaal-ökoloogiline, käsitleks terviklikku loodus-, sotsiaalset, majandus- ja kultuurikeskkonda ning tagaks eesti rahva eluvõime ja arengu pikemas ajaperspektiivis. Seda visiooni saab kujundada lähtudes arusaamast, et inimühiskonna eluvõime määravad lõppkokkuvõttes sama ranged seaduspärasused kui need, millega tuleb arvestada looduslike ökosüsteemide säilivust silmas pidades. Ka siin saame rääkida taastuvatest ja taastumatutest ressurssidest, saastumisest ja isepuhastumisvõimest, välistest mõjudest ja sisemisest jätkusuutlikkusest,” kirjutab Lauristin.

Veel leiab lugeja käesolevas numbris  presidendivalimise süsteemide tutvustuse Allan Sikult, Küllo Arjakase ja Mihkel Solvaku kirjutised parlamendiliikme staatusest, Keit Kasemetsalt ülevaate arengukavade olukorrast tänases Eestis. Õiguskantsler Allar Jõks kirjutab ausa mängu võimalikkusest poliitikas. Ärikeskkonda ja töösuhteid käsitleb Maailmapangas töötav Arvo Kuddo. Euroopa Kohtust ja eelotsusemenetlusest kirjutavad Euroopa Kohtu kohtunik Uno Lõhmus ja tema nõunik Liina Teras ning riigikohtunik Julia Laffranque.

Lugeja leiab artiklid  Eesti valikutest Euroopa Liidu tuleviku kujundamisel ja Eesti ühinemisest Schengeni viisaruumiga, erakondade välispoliitika analüüsi ja palju muud huvitavat.

RiTo 14 maht on 274 lehekülge. Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu infotalituse infonõunik Helle Ruusing. Põhitiraaž jagatakse raamatukogude ning uurimis-, õppe- ja riigiasutuste vahel. Uut numbrit on jaanuarikuust alates võimalik lugeda ka elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rva/toimetised.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Helle Ruusing 6316 622

Tagasiside