Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasest jõuab lugejateni parlamentaarse ajakirja Riigikogu Toimetised (RiTo) 12. number. Selles numbris on artikleid enam kui 30 autorilt ning soliidne kunstigalerii.

RiTo kutsus kuu aega pärast kohalike omavalitsuste volikogude valimist ühe laua äärde poliitikud ja politoloogid, et valimistulemuste taustal rääkida Eesti elanike valimiskäitumisest ja parteide positsioonist. Ümarlaual osalesid Riigikogu liikmed Evelyn Sepp, Meelis Atonen ja Mart Nutt ning politoloogid Allan Sikk ja Anu Toots.

Läbiv teema on majandus. Professor Jaak Leimann peab praegu oluliseks küsimust, missugune on meie tee edasi ja kas meie edukus on jätkusuutlik. Kui palju sõltub meist endist, meie perekondade tarkadest otsustest säästmisel ja investeerimisel, meie riigi suutlikkusest samade vahenditega rohkem ära teha ning arukalt investeerida? Ta kirjutab, et Eesti riigi ressursid jäävad alati palju kordi väiksemaks meie partnerite omadest. Samas on arendamist vajavaid valdkondi ikka samasugune hulk. „Seega meie suurus või õieti öeldes meie väiksus võib olla nii meie vaenlane kui ka liitlane. Talupojamõistus sunnib ka headel aegadel mitte laristama ning halvematele aegadele ja kokkuhoiule mõtlema.”

Lisaks majandusalastele kirjutistele leiab lugeja käesolevast numbrist jätku RiTo 11-s alustatud ökoloogilise maksureformi teemale: seisukohavõtud nii ametisolevalt rahandusministrilt Aivar Sõerdilt kui ka endiselt rahandusministrilt Taavi Veskimäelt. Eesti õigussüsteemi tulevikust kirjutavad justiitsminister Rein Lang ja Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu, neile sekundeerib õigusteadlane professor Raul Narits. Kultuuriminister Raivo Palmaru ja Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi kirjutavad kultuuripoliitika valikutest. Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase ja Brüsselis töötava ajakirjaniku Indrek Treufeldti kirjutised lubavad lugejal kiigata Euroopa Komisjoni töötuppa.

RiTo 12 maht on 264 lehekülge. Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu infotalituse infonõunik Helle Ruusing. Põhitiraaž jagatakse raamatukogude, uurimis- ja õppeastutuste ning riigiasutuste vahel. Uut numbrit on alates jaanuarist võimalik lugeda ka elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rva/toimetised

Riigikogu pressitalitus

Aivar Jarne

6316356

Tagasiside