Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasest on võimalik lugeda parlamentaarse ajakirja Riigikogu Toimetised (RiTo) 24. numbrit. Ajakirjas on artikleid ligikaudu 30 autorilt ja kunstnik Laura Põllu teoste reproduktsioonid.

Ajakirja vestlusringis “Euroopa Liidu võlakriis – kas majandus- või poliitiline kriis?” räägivad Jürgen Ligi, Erkki Bahovski ja Andres Tupits võlakriisi olemusest ja euroliidu tulevikust.
 
Katseid valitseda õiglaselt ja ohjeldada raha võib ajaloost leida arvukalt. Paraku lõpevad need enamasti ettearvamatult. Saksa õigusajaloolane ja kauaaegne   Max Plancki Euroopa Õigusajaloo Instituudi direktor Michael Stolleis seob essees “Imede saar Barataria. Sancho Panza ja valitsemise kunst” (õigus)ajaloo, kirjanduse ja nüüdisaja mõtestamaks Euroopa ees seisvaid valikuid.
 
Ajakirjas on juttu Eesti pagulaspoliitikast, avalik-õigusliku ringhäälingu finantseerimisest ja võltsitud ravimite leviku takistamisest. Analüüsitakse kõrgete riigilõivudega ja karistusjärgse kinnipidamisega seonduvat. Vaatluse all on Balti riikide koostöö, haridusteemad ja vabatahtlik tegevus. Kaks eelretsenseeritud  artiklit käsitlevad Eesti energeetikasektori tööjõuvajadust ja Eesti rahvusvahelisest positsiooni innovatsioonipoliitika rakendamisel.
 
Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu Kantselei infotalituse infonõunik Helle Ruusing. Ajakirja põhitiraaž jagatakse raamatukogude ning uurimis-, õppe- ja riigiasutuste vahel. Uut numbrit on võimalik osta raamatupoodidest ja lugeda elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rito/
 
Riigikogu pressitalitus
15. detsember 2011
Tagasiside