Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Tänasest on võimalik lugeda parlamentaarse ajakirja Riigikogu Toimetised (RiTo) 23. numbrit. Ajakirjas on artikleid ligikaudu 30 autorilt ja kunstnik Mare Saare teoste reproduktsioonid.

Eesti välispoliitika arengutest viimase kahekümne aasta jooksul ja praegustest eesmärkidest kirjutab Paunvere-lugude paralleeli kasutades vaimukas essees “Eesti välispoliitika kolmas faas – argipäev” välisteenistust läbi ja lõhki tundev Matti Maasikas.

Ajakirja vestlusringis “Araabia kevad: ootused, lootused ja ohud” räägivad Põhja- Aafrikas ja Lähis-Idas puhkenud ja maailma erutanud sündmustest kolm välispoliitika eksperti – Marko Mihkelson, Erik Männik ja Hannes Hanso.

Tartu ja Tallinna ülikoolide teadurid  Rein Toomla, Mihkel Solvak, Martin Mölder ja Oudekki Looneanalüüsivad oma artiklites põhjalikult valijate käitumise motiive XII Riigikogu valimisel.

Ajakirja seekordne number annab oma panuse soolise võrdõiguslikkuse debatti ühiskonnas:  Praxise analüütik Pirjo Turk kirjutab soolisest palgalõhest ja Dublini Ülikooli doktorant Mirjam Allik soost Riigikogu valimisnimekirjade koostamisel.

Riigikohtu analüütik Tim Kolk selgitab, millist kohaliku omavalitsuse rahastamise süsteemi nõuab põhiseadus.

Lugeja leiab sellest numbrist ka artikleid majanduskriisi õppetundidest, andmekaitsest, vangide valimisõigusest ja  julgeolekuasutuste parlamentaarsest järelevalvest ning OECD soovitused Eesti riigivalitsemise parandamiseks. Juttu on alalistest nõuandvatest kogudest kui kaasamisvormist ning parlamentaarsest välissuhtlusest. Ajakirja eelretsenseeritud artikkel käsitleb parema õigusloome põhimõtete rakendamist sisejulgeolekupoliitikas.

Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu Kantselei infotalituse infonõunik Helle Ruusing.

Ajakirja põhitiraaž jagatakse raamatukogude ning uurimis-, õppe- ja riigiasutuste vahel. Uut numbrit on võimalik osta raamatupoodidest ja lugeda elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rito/

Riigikogu pressitalitus

 
 
 
Tagasiside