Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Nüüdsest on Teil võimalik lugeda parlamentaarse ajakirja Riigikogu Toimetised (RiTo) 18. numbrit.

Selles on artikleid ligikaudu 30 autorilt ning Lola Liivati tööde reproduktsioonid.

Riigikogu Toimetiste seekordse vestlusringi teema oli  maailma tabanud finants- ja majanduskriis.  Neli majandusasjatundjat, Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik, peaministri majandusnõunik Kalev Kukk, Tartu Ülikooli majandusprofessor Urmas Varblane ja Riigikogu liige Taavi Veskimägi (IRL) rääkisid kriisi tekkimise põhjustest ja tagajärgedest ning riikide valitsuste ja rahvusvaheliste organisatsioonide rollist kriisi ohjamisel. Samuti oli juttu eurotsooni laienemise tingimustest ja vajadusest lähitulevikus Eestis euro kasutusele võtta.  
 
Käesoleva numbri essees „Venemaa elamus” kirjutab oma kogemusest Eesti kultuurisaadikuna Moskvas töötades Andra Veidemann:
„Mul on ääretult kahju, et Eesti-Vene suhted on läinud nii, nagu nad on läinud. Kõik kultuuriinimesed, kellega kohtusin, tundsid piinlikkust oma riigi poliitikute pärast ja kahetsesid, et kunagi nii tihedalt suhelnud Eesti ja Venemaa loovharitlased on kaotanud üksteist silmapiiril. Võib-olla uued põlvkonnad suudavad ületada ajalootraumad ja erinevad minevikumüüdid ning leiavad ühise keele, kus puuduvad ähvardused ning üksteise allaheitmise ja sõltuvaks tegemise ambitsioonid. Kunstikeeles on ühist ja loovat kõige kergem leida. Ja kui see peaks kunagi õnnestuma, siis märgatakse kindlasti, et Venemaale on kasulik leida oma loodepiirilt Eesti kujul väikest idüllilist Euroopa nurgakest ja Eestile on Venemaa paljuski paratamatuse sümbol. Geograafilise naabruse ettemääratus on see niigi. Geokultuuriliselt kujutab eesti kultuur vene kultuuri jaoks üleminekupurret läänekristlike mõjudega kultuuri, Eesti poolt vaadatuna on vene kultuur maailmakultuuri avaldumisvõimalusi ja vorme.“
 
Ajakirjast leiab artiklid  poliitilisest kultuurist, üldhariduse olukorrast, otsedemokraatia võimalustest, vanemahüvitise arvutamise korrast, naabrivalvest ja Eesti Vabariigi Ülemnõukogu tegevusest. Riigikohtu nõunik Liina Kanger analüüsib kohtupraktikat kahju hüvitamise nõudes riigivastutuse seaduse alusel.
 
Riigikogu liige Mati Raidma kirjutab  julgeoleku õppetundidest Gruusia konflikti taustal  ning Igor Gräzin eurorealismist,.
 
Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu Kantselei infotalituse infonõunik
Helle Ruusing.
 
Ajakirja põhitiraaž jagatakse raamatukogude ning uurimis-, õppe- ja riigiasutuste vahel. Uut numbrit on võimalik osta raamatupoodidest ja lugeda elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rito/
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside