Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

RITO uues numbris on lugeda kaastöid enam kui 30 autorilt.

Jurist Mario Rosentau sulest on lugeda essee suveräänsusest Euroopa Liidus. Riigikogu esimees Ene Ergma vaatleb rahvusparlamendi ning endine presidendi nõunik Jaan Tepp Vabariigi Presidendi rolli Euroopa Liidus. Euroskeptik Igor Gräzini EL-i teemaline kaastöö kannab pealkirja ”Sametise eesriide taga”.

Ühiskondliku kokkuleppe teemal võtavad sõna Riigikogu liikmed Märt Rask ja Jaanus Männik. Eesti Panga ja riigi rahanduspoliitika kohta on lugedakeskpanga nõukogu juhi Mart Sõrgi ja keskpanga presidendi Vahur Krafti kirjutistes. Perepoliitikast annavad ülevaate rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo, Tiina Veismann ja perepoliitika uurijad. Perepoliitikale on pühendatud ka peatoimetaja veerg. Haldusreformist kirjutab regionaalminister Jaan Õunapuu. Sotsiaaldialoogist räägivad Toivo Roosimaa ja Kadri Seederi kaastööd. Ringhäälingunõukogu esimees Andres Jõesaar analüüsib Eesti ringhäälingu võimalikku käikäiku EL-i tingimustes. Terrorismi teemal võtavad sõna Riigikogu liige Trivimi Velliste ja Rein Tammsaar. Juristid Eduard Raska ja Ando Leps kirjutavad kriminaalpreventsioonist. Lugeda on veel sotsioloogilistest uuringutest, propaganda tegemisest, kodanikuühiskonnast. Riigikogu liige Ülo Vooglaid vastab Humanitaarinstituudi professorile Mikko Lagerspetzile teaduslike uuringute teemal.

RITO 8 maht on 264 lehekülge ning tiraaž 800 eksemplari. Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu pressitalituse juhataja Aivar Jarne ning tegevtoimetajaks vanemtoimetaja Marje Jõeste. Põhitiraaž jagatakse raamatukogude, uurimis- ja õppeastutuste ning riigiasutuste vahel.

Uut numbrit on alates jaanuarist võimalik lugeda ka elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rva/toimetised/

 

Tagasiside