Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

RITO juubelinumbris kaastöid enam kui 30 autorilt.

Tänasest jõuab lugejateni parlamentaarse ajakirja Riigikogu Toimetised (RITO) 10. number. Uues numbris on artikleid enam kui 30 autorilt ning töid 2 kunstnikult.

Tallinna Pedagoogikaülikooli rektori Mati Heidmetsa sulest on lugeda essee teadmistepõhisest ühiskonnast ja teadmistepõhisest riigivalitsemisest. Poliitilise foorumi rubriigis on lugeda Eesti esimesest poliitikakonverentsist ning majanduspoliitikast.

Kohalikest omavalitsustest tuleb juttu põhiseaduslike institutsioonide rubriigis. Arstide liikumisest Euroopasse kirjutavad Epp Kallaste ja Andres Võrk, patsientide liikumisest aga Maris Jesse ja Ruta Kruuda.

Eesti sotsiaalõiguse on luubi alla võtnud Helsingi Ülikooli juuraprofessor Matti Mikkola. Valitsuste kestvust ja ministrite voolavust analüüsib Tarmo Seliste ning valitsuse määruste kvaliteeti Annika Velthut.

Lugeda on ka VII Riigikogu liikme Mati Hindi mälestusi poliitreisidest aastast 1993.

Värskest numbrist võib leida kaastöid veel kohtuniku eriarvamuse, vanuripoliitika, noorte kriminaalpreventsiooni, Eesti venekeelse poliitika ja noorte kriminaalpreventsiooni teemal.

RITO 10 maht on 238 lehekülge. Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu pressitalituse juhataja Aivar Jarne. Põhitiraaž jagatakse raamatukogude, uurimis- ja õppeastutuste ning riigiasutuste vahel.

Uut numbrit on alates jaanuarist võimalik lugeda ka elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rva/toimetised/

Tagasiside