Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Hussar: igaüks peab rahvuslipu väärtuseid edasi kandma

Riigikogu esimees Lauri Hussar sõnas Eesti lipu 139. sünnipäeva pidulikul lipuheiskamisel Toompeal, et igaühe ülesanne on rahvuslipu väärtuseid edasi kanda. Eesti lipp meenutab Riigikogu esimehe sõnul igaühe vastutust ning vajadust üksteist hoida ja toetada.

„Meie lipp on olnud tunnistajaks meie rahva raskustele ja võitudele, meie püüdlustele ja saavutustele. See on rohkem kui lihtsalt kangas ja värv, see on meie uhkus ja sümbol, mis ühendab meid meie ajalooga,“ lausus esimees.

„Igaüks meist kannab vastutust selle eest, et meie riik ja ühiskond oleksid õiglased, avatud ja kaasavad,“ rääkis Hussar.

Riigilipu heiskamise tseremoonial ütles õnnistussõnad Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma. Tervituskõnega esines Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei.

Lipu heiskamist assisteerisid Tallinna Inglise Kolledži ja Jakob Hurda nimelise Põlva Rahvahariduse Seltsi esindajad, keda Riigikogu ja Eesti Lipu Selts tänasid piduliku kandelipu kinkimisega.

Kuberneri aeda olid üles rivistatud vahipataljoni, kaitseliidu, naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide, koolide ning akadeemiliste ja isamaaliste ühenduste liputoimkonnad. Mängis Sõjaväeorkester ning laulsid Eesti Naislaulu Seltsi koorid.

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Tänavu möödub sinimustvalge lipu pühitsemisest 139 aastat.

Piduliku lipuheiskamise fotod (autor: Erik Peinar, Riigikogu)
(NB! Fotod laekuvad viivitusega.)

Riigikogu esimehe kõne terviktekst

EELK peapiiskopi õnnistussõnad

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside