Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar kinnitas kohtumisel Armeenia parlamendi esimehe Alen Simonjaniga, et Eesti toetab Armeenia demokraatiat ja Euroopa Liiduga ühinemise püüdlusi.

Hussar kinnitas, et Eesti suhted Armeeniaga on väga head. „Demokraatia ja vabadus on meie ühised väärtused ja teeme kõik, mis saame, et olla Armeeniale toeks demokraatia hoidmisel ja Armeenia püüdlustes tihendada koostööd Euroopa Liiduga,“ rääkis Hussar, kelle sõnul tulenevalt ühisest minevikust mõistame üksteist väga hästi.

Hussar tänas Armeeniat Ukrainale antud humanitaarabi ja rahvusvahelistes organisatsioonides avaldatud toetuse eest. „Ukraina vajab abi ja rohkem ressursse selles brutaalses sõjas, olukord rindel on karm. Ukrainat aidates aitame kaasa reeglitel põhineva maailmakorra püsimisele,“ märkis ta.

Vastates Hussari küsimusele, milliseid samme on Armeenia astunud Euroopale lähemale liikumiseks, kinnitas Simonjan, et Armeenia näeb ennast demokraatliku Euroopa osana ning tõi muu hulgas esile tegevused Armeenia energiajulgeoleku tugevdamisel. Armeenia spiiker märkis, et sõltuvuse vähendamine Vene gaasist on väga oluline nii Euroopa Liidule kui ka Armeeniale ja täpsustas, et märkimisväärne osa Armeenias tarbitavast energiast tuleb juba praegu päikesest, samuti plaanitakse rajada veel üks tuumaelektrijaam. Hussar märkis, et Eesti seisab silmitsi samade teemadega. „Energeetika edasine areng on aktuaalne paljudes riikides. Eestis räägime samuti tuumajaama ehitamise võimalusest ja samas taastuvenergeetika edendamisest,“ märkis ta.

Kohtumisel osales ka Eesti-Armeenia parlamendirühma esimees Mati Raidma. Reedel kohtub Simonjan Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Liisa Pakostaga.

Lisaks on Armeenia parlamendi esimehel kavas kohtumised peaminister Kaja Kallase ja välisminister Margus Tsahknaga.

Fotod (Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
631 6353, 5558 3993
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside