Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogus toimub reedel, 23. aprillil järjekordne lahtiste uste päev. Kell 10.45 juhatab Lossi platsil päeva sisse politsei- ja piirivalveameti ühendorkester, kell 11 tervitab külalisi Riigikogu esimees Ene Ergma. Keskpäeval leiab Riigikogu istungisaalis aset traditsiooniline valitsuse infotund, kus rahva küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip,rahandusminister Jürgen Ligi,siseminister Marko Pomerants ja sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Kell 12.15 tutvustab õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher ruumis R312 koduomanike võlakaitse seaduse eelnõud.

Sotsiaalkomisjoni avalik istung „Vaesusest Eestis“ algab kell 13.30 konverentsisaalis. Vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu võitlemise Euroopa aasta raames tutvustatakse Statistikaameti analüüsi. Istungi ülekanne on ka internetis: https://www.riigikogu.ee/live/otse.asx.

Samal ajalpeab avaliku istungi ka õiguskomisjon (ruumis L262) teemal „Uimastisõltuvus ja narkokuritegevus“. Kõne all on narkomaania noorte seas ja karistuste muutumine viimaste aastate jooksul.

Kella 11-17toimuvad ekskursioonid Toompea lossis ning pääseb Pika Hermanni torni. Lisaks on võimalus tutvuda eelmise aasta parimate Eesti pressifotode näituse ja I Riigikogu esimehe Juhan Kuke mälestusnäitusega. Kunstisaalis on avatud tekstiilikunstnike Maasike Maasiku ja Tiina Puhkani vaibanäitus, kohvikus saab vaadata filmi “Meie parlament – Riigikogu” ja parlamenditeemalist animafilmi sarjast „Lotte 90”. Lapsed saavad joonistada, avatud on parlamendi e-saal. Külalistele jagatakse Riigikogu tutvustavaid infomaterjale ja vestibüülis müüakse suveniire.

Kell 17 saab Valges saalis kuulata Tehnikaülikooli Akadeemilist Meeskoori.

NB! Kuna Toompea lossi külalistel tuleb läbida turvaväravad, palume varuda aega ja kannatust. Aja kokkuhoiu mõttes oleks mõistlik jätta metallesemed ja suured kotid koju. Kaasa võta vaid hea tuju!

Avatud on ka Riigikogu teabekeskus ( Toompea 1).

Seal võib kell 11 vaadata filmi „Oma Maapäev“, mille režissöör on Hardi Volmer (ERR 2007). Kell 12 etendub Toomklubi Teatrikooli etendus „Lapsesuu“ improvisatsioonidega kooliteemadel. Kell 13 linastub Indrek Treufeldti film  „Nagu orkester. Eesti parlamentarismist“ dokumentaalsarjast 11 000 aastat hiljem (ERR 2008). Kell 14 saab vaadata Tallinna 32. Keskkooli teatristuudio Rubiku Kuubiku etendust „Noorus“. Kell 15 annavad Riigikogu liikmed Erki Nool ja Jüri Tamm kehalise kasvatuse tunni.

Teabekeskuses on avatud ka Riigikogu ajalugu ja tegevust tutvustav püsinäitus, näidatakse Euroopa Parlamenti tutvustavaid lühifilme ja jagatakse praktilisi näpunäiteid Riigikogu veebilehe kasutamiseks.

Ülevaatlik teave Riigikogu lahtiste uste päevast on internetis siin:

Riigikogu pressitalitus
 
 

Tagasiside