Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Hiina Konsultatiivkomitee (Chinese People`s Political Consultative Conference - CPPCC) aseesimehe Mrs Liu Yandong`i ja teda saatva delegatsiooniga.

Külalisi tervitades väljendas Ergma heameelt tihenevate suhete üle Hiina Rahvavabariigiga. ”Koostöö eelduseks hiiglasliku ja väikese riigi vahel on eelkõige tahe vastastikuseks partnerluseks. On rõõm, et Hiina Rahvavabariigil sellist huvi jätkub,” ütles Ergma, lisades, et Eesti üritab teha kõik endast sõltuva selle partnerluse realiseerumiseks.

Kõneldes koostööst tunnustati mõlemapoolselt kahe riigi vaheliste majandussuhete head seisu. ”Eesti on jätkuvalt huvitatud Hiina kaupadele transiidikanali pakkumisest läände, eriti Põhja-Euroopasse, kuid lisaks majanduskoostööle oleme huvitatud ka kultuurivahetuse tihendamisest,” märkis Ergma. Hiina pool soovib koostöö tihenemist eelkõige kõrgtehnoloogia ja teaduse vallas. Ühtlasi rõhutasid külalised Eesti ühiskondliku ja majanduspoliitilise kogemuse tähtsust. ”Eesti ajalooline kogemus ning majandusreformide kiirus ja edukus näitab, et ka Hiina võib Eestilt mõndagi õppida,” ütles Hiina delegatsiooni juht Liu Yandong.

Kohtumise käigus tutvustas Liu Yandong Hiinas toimuvaid majandusreforme ning demokraatia arengut. Hiina majanduspoliitika oluliseks tendentsiks on orienteerumine turumajandusele ning sellest tulenev riigiettevõtete osaline privatiseerimine. Erasektori arengu tulemusena moodustub näiteks Lääne-Hiina provintside eelarvelistest vahenditest 40% eraettevõtlusest laekuvad maksud .

Konsultatiivkomiteesse , mille eesmärgiks on nõustada RK Kongressi riigi poliitilise ja majanduselu kiiremaks edendamiseks , kuulub Hiina Kommunistliku Partei kõrval ka kaheksa demokraatlikku poliitilist ühendust ning äri- ja kodanikeühenduste esindajad .

Kohtumisest võtsid osa Eesti-Hiina parlamendirühma aseesimees Rain Rosimannus ja liige Sven Sester. Pärast kohtumist võttis külalised vastu ka Riigikogu aseesimees Peeter Kreitzberg.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside