Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-fareast-“Times New Roman”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee poliitikakomitee valis täna uueks Valgevene raportööriks Eesti delegatsiooni juhi Andres Herkeli. Herkeli sõnul on olukord Valgevenes väga keeruline, majanduslik olukord halveneb ja poliitilisi vabadusi piiratakse veel karmimalt kui varem. Seda enam peab ENPA tema sõnul Valgevenele tähelepanu pöörama. „Esiteks tuleb teha selge ülevaade neist inimõiguste rikkumistest ja poliitiliste vabaduste piiramistest, mis on aset leidnud pärast presidendivalimisi läinud aasta detsembris. Teiseks tuleb teha tihedat koostööd Euroopa Parlamendi ja OSCE Parlamentaarse Assambleega, et erinevad Euroopa organisatsioonid suudaksid oma Valgevene-suunalist poliitikat võimalikult hästi kooskõlastada,“ märkis Herkel.

Herkel on ENPA-s Valgevene küsimustega ka varem tegelenud, 2006. aastal esitas ta kaks erakorralist raportit tollaste presidendivalimiste kohta.

ENPA tänavune suvine istungjärk Strasbourgis kestab reedeni. Lisaks Herkelile osaleb sellel ka delegatsiooni liige Margus Hanson.  

Riigikogu pressitalitus


Lisainfo: Andres Herkel 5056540

 
Tagasiside