Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

ENPA Eesti delegatsiooni esimees Andres Herkel sõidab täna Kiievisse, et osaleda ENPA järelevalvekomitee töös. Täna õhtul kohtuvad komitee liikmed Verhovna Rada esimehe Arseni Jatsenjukiga ning justiitsministri Mõkola Oništšukiga. Homme seisavad ees kohtumised presidendi kantseleiülema Viktor Balohaga ning Verhovna Rada opositsioonifraktsioonide juhtidega: Viktor Janukovitšiga (Regioonide Partei), Volodõmõr Lõtvõniga (Lõtvõni Blokk) ning Petro Sõmonenkoga (kommunistid).

Homme ennelõunal toimuval komitee koosolekul kujuneb kõige põhjalikumaks päevakorrapunktiks Andres Herkeli poolt esitatav raport “Demokraatlike institutsioonide toimimisest Aserbaidžaanis”, mis esitatakse vastuvõtmiseks ENPA kevadsessioonil juuni lõpus Strasbourgis.

Herkel külastas Aserbaidžaani koos kaasraportöör Jevgenia Živkovaga Bulgaariast viimati 18. ja 19. mail, kohtudes nii vangistatud ajakirjanike, opositsiooni- ja valitsustegelastega, sealhulgas president Ilham Alijeviga. Kiievi koosolekul Živkova osaleda ei saa. “Eks raport oli põhijoontes valmis, kuid viimase visiidi alusel tuleb sisse terve rida täpsustusi, mida oleme viimastel päevadel omavahel kooskõlastanud,” kinnitas Herkel. Teistest monitooringu all olevatest riikidest on päevakorraprojekti järgi kavas infovahetus Armeenia, Bosnia ja Hertsegoviina, Ukraina, Venemaa, Serbia ja Georgia kohta.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon: Andres Herkel, tel 5056540

 

Tagasiside