Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Prantsusmaa parlamendirühma esimees Andres Herkel kohtus täna Toompeal Prantsuse Rahvusassamblee Prantsusmaa-Eesti sõprusrühma esimehe Eduard Courtial’iga, kes viibib Eestis Prantsusmaa majandus-, rahandus- ja tööstusministeeriumi väliskaubanduse riigisekretäri Pierre Lellouche’i   delegatsiooni koosseisus.

Courtial märkis kohtumisel Riigikogus, et Eesti taasiseseisvuse perioodil on Prantsusmaa ja Eesti parlamentaarsed suhted olnud väga head. Kahe riigi kontaktid majanduse, poliitika ja kultuuri alal on järjest tihenenud. Herkel rõhutas Eesti huvi arendada Prantsusmaaga igakülgset viljakat koostööd. Herkeli sõnul on koostöö üheks oluliseks vormiks parlamentaarse koostöö laiendamine. Külaline tundis huvi ka eesseisvate Riigikogu valimiste kampaaniate teemade vastu. Herkel selgitas, et selleks on majanduse tõhustamine ja töötuse vähendamine, samuti hariduse väärtustamine. Külaline sai ülevaate ka Eesti sisepoliitika päevaprobleemidest.
 
Courtial väljendas lootust, et Riigikogu parlamendirühma delegatsioon teeb peatselt pärast valimisi vastuvisiidi Prantsusmaale, mis annaks võimaluse anda uus impulss omavaheliste suhete arendamisse.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside