Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) rändeprobleemidele pühendatud debatil täna sõna võtnud Eesti delegatsiooni liikme Andres Herkeli sõnul õhutavad Euroopa Komisjoni pakutud kvoodid äärmuslikke meeleolusid.

Herkel märkis, et Eesti mõistab Lõuna-Euroopa riikide muret ning on ka FRONTEXi ja muude instrumentide kaudu probleemi lahendusse panustanud. Seda asjaolu rõhutades kritiseeris Herkel Euroopa Komisjoni poolt pakutud kvoote, mis ei arvesta Eesti väiksust ega majanduslikke võimalusi. „Selline poliitika õhutab äärmuslikke meeleolusid ja lõhestab meie ühiskonda,“ ütles Herkel.

Eesti esindaja rõhutas, et tingimata tuleb teha vahet majandusimmigrantidel ja pagulastel. „Kaitsta tuleb ikkagi neid, kes on reaalsed pagulased,“ ütles Herkel. Ta lisas, et tegeleda tuleb pigem probleemi juurtega kui tagajärgedega ja osutas vajadusele panna piir kriminaalsele inimkaubandusele.

Herkel tõi oma sõnavõtus välja, et ehkki Eesti pole pagulaste seas praegu populaarne sihtkoht, on meil rändeküsimuses kibedaid ajalookogemusi, mis on seotud küüditamise, paadipõgenike ning nõukogude ajast massilise sisserändega.

Riigikogu ENPA delegatsioon kaitseb Eesti huve Euroopa Nõukogus. ENPA suvisel istungjärgul osalesid Hannes Hanso, Mailis Reps ja Andres Herkel.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside