Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) raportöör Valgevene küsimuses Andres Herkel tegi täna avalduse, milles mõistis hukka inimõiguste kaitsja, organisatsiooni Vesna juhi Ales Bjaljatski arreteerimise eelmisel nädalal. Herkel ootab Valgevene võimudelt, et Bjaljatski psühholoogiline ja füüsiline turvalisus oleks tagatud ning repressioonid inimõiguste kaitsjate vastu lõpetataks.

Herkeli sõnul on Vesna kaitsnud võimude omavoli eest tuhandeid valgevenelasi alates Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenka võimuletulekust. Eriti on Vesna aktiivsus märgatav eelmise aasta valimistele järgnenud repressioonide ajal. Ta on andnud teravaid ülevaateid vägivallast, millega on laiali aetud rahumeelseid demonstratsioone. Viimastel kuudel muutus Bjaljatski oma tegevusega Valgevene võimudele väga ebamugavaks.
 
“Juhtunu on valus ka seepärast, et kohtasin seda vaprat meest juuni algul Oslos korraldatud inimõigusseminaril ja ta oli täis tahet oma tööd jätkata,” ütles ENPA Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel. 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Lisainfo: Andres Herkel, tel 5056540
Tagasiside