Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti ENPA delegatsiooni juht Andres Herkel alustab täna kolmepäevast teabekogumisvisiiti Aserbaidžaani Vabariiki. Aserbaidžaani poolt võetud kohustuste täitmise järelvalveraportöörid Herkel ja Jevgenia Živkova Bulgaariast külastavad täna kolme vangistuses viibivat ajakirjanikku: Zakit Sahidovit, Ganimat Sahidovit ja Einullah Fatullajevit. Neist kaks viimast olid enne vangistamist peamiste opositsiooniliste ajalehtede peatoimetajad. Homme ja ülehomme on raportööridel kavas kohtumised võimuesindajatega, sealhulgas president Ilham Alijeviga.

Herkel ja Živkova valmistavad Aserbaidžaani olukorra kohta ette raporti, mille esialgne variant tuleb arutusele juba ületuleval nädalal Kiievis toimuval monitooringukomitee istungil. Herkeli sõnul ei sisenda viimased arengud optimismi sügisel toimuvate presidendivalimiste puhtuse suhtes. Lisaks ajakirjandusvabaduse puudulikkusele ja poliitvangide olemasolule varjutab Herkeli meelest olukorda see, et kauaoodatud seadusemuudatused ei lisa kindlust valimiskomisjonide koosseisu tasakaalustatuse osas, samuti ei ole koosolekuvabadus piisavalt tagatud.  

Majanduslikult läheb Aserbaidžaanil hästi eriti pärast Bakuu-Tbilisi-Ceyhan naftajuhtme rajamist. See on lisanud kindlust ka riigi geostrateegilisele positsioonile.

Andres Herkel lahkub Bakuust teisipäeva pärastlõunal Tbilisisse, et osaleda Georgia parlamendivalimiste vaatlusmissioonil. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside