Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

ENPA poliitikakomitee otsustas eile õhtul Pariisis, et Eesti esindaja Andres Herkel jätkab Assamblee raportöörina Valgevene küsimuses. Eesti delegatsiooni juht ja ENPA monitooringukomitee esimees Herkel esitas ka eelmise Valgevene kohta käiva raporti käesoleva aasta jaanuaris. Nimetatud raportis kutsuti Euroopa Nõukogu liikmesriike toetama Valgevene suhtes kehtestatud Euroopa Liidu sanktsioone ja omakorda ka Euroopa Liitu tugevdama kehtestatud  sanktsioone. 

ENPA uute reeglite järgi tuleb raportöör uuesti valida ka juhul, kui on ilmselge, et vastava teema kohta tuleb koostada uus raport. Herkeli sõnul tuleb tal teemaga jätkata vähemalt kuni järgmise raporti valmimiseni. “Olukord on keeruline ega tõota midagi head. Kahjuks tuleb esimese asjana reageerida Lukašenka eilsele otsusele mitte anda armu kahele surmamõistetule, keda süüdistatakse ohvriterohke metrooplahvatuse korraldamises Minskis. Muret teeb, et 25-aastased noorukid Dmitri Konovalov ja Vladislav Kovaljov mõisteti süüdi pealiskaudse juurdluse põhjal ja ilma motiive väljaselgitamata. Nimetatud otsus on tekitanud Valgevenes esmakordselt tugeva surmanuhtluse vastase meeleolu. See on vaid üks näide Valgevene režiimi olemusest. Teatavasti on ka mitmed endised presidendikandidaadid jätkuvalt vangis,” tõdes Herkel. 

ENPA täna tehtud vastava avalduse tekst on Assamblee koduleheküljel: http://assembly.coe.int/ASP/NewsManager/EMB_NewsManagerView.asp?ID=7509&L=2

Riigikogu pressitalitus 

Tagasiside