Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile hilisõhtul arutas Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee Ukraina delegatsiooni volituste peatamist seoses korduva suutmatusega esitada assambleele Ukraina kandidaadid Euroopa Inimõiguste Kohtusse. 

Läbirääkimistel sõna võtnud Eesti delegatsiooni liikmed Aleksei Lotman ja Andres Herkel rõhutasid, et protseduurireeglite rikkumine Ukraina poolt võib küll tõsi olla, kuid probleemi püstitamine volituste peatamise võtmes on kahetsusväärne ülereageerimine.
 
Herkel rõhutas oma kõnes, et kõik senised volituste peatamise ettepanekud on olnud seotud tõsiste ja pikaajaliste rikkumistega inimõiguste, demokraatia aluspõhimõtete või õigusriigi valdkonnas. Kuidagi ei ole võimalik kõrvutada Ukraina protseduurilist rikkumist Vene Föderatsiooni poolt korda saadetud inimõiguste rikkumisega Tšetšeenias või agressiooniga Georgia vastu.
 
Resolutsiooni esialgset sõnastust mõnevõrra pehmendades otsustas assamblee Ukraina volitusi mitte vaidlustada, lootes, et segadus seoses Ukraina kohtuniku määramisega leiab peatselt lahenduse.
 
22.-26. juunini toimuval ENPA täiskogul osaleb Riigikogu ENPA delegatsioon koosseisus; delegatsiooni juht Andres Herkel ja liikmed Kristiina Ojuland, Mailis Reps ja Aleksei Lotman.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside