Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna arutas Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) Venemaa-Gruusia sõja jätkuraportit. ENPA Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel esines nimetatud päevakorrapunktis sõnavõtuga. „Me oleme järk-järgult leppinud sellega, justkui oleks Vene Föderatsioonil rohkem õigusi kui teistel liikmesriikidel,” märkis Herkel oma kõnes. Herkeli sõnul on sellise hoiaku tagajärjeks olukord, kus Euroopa Nõukogul on liikmesriik, kes võib rünnata naaberriiki ja okupeerida tema territooriumi, võib korraldada oma passide pealesunnitud jagamise teise riigi kodanikele, võib avaldada teisele riigile survet, et välja vahetada sealne valitsus, võib tunnustada mitte-riike ehk jõuga loodud separatistlikke režiime, võib takistada rahvusvaheliste vaatlejate ligipääsu konfliktialale, võib arendada oma sõjalisi baase ja kohalolekut teise riigi territooriumil ning võib oma tegevusega põhja lasta Euroopa Inimõiguste Kohtu töö. „Me tahame, et meie organisatsioon oleks tõeliselt väärtuspõhine ja tahame samal ajal, et Venemaa oleks selle organisatsiooni liige. See soov iseenesest on positiivne ja soovitav, kuid kaugeneb iga päevaga reaalsusest. Samm-sammult on see muutunud järjest võimatumaks,” tõdes Herkel täna assambleel.

Homme, assamblee kevadistungi viimasel päeval on arutusel inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni protokoll nr 14, kus samuti käsitletakse Venemaa kui Euroopa Nõukogu liikmesriigiga seonduvat.
Kevadistungist võtavad Eesti delegatsiooni koosseisus osa veel Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ning liikmed Mailis Reps, Aleksei Lotman ning Indrek Saar.
 
29. aprill 2009
 
Riigikogu pressitalitus
 
Lisainformatsioon: Andres Herkel, tel 5056540
 
Tagasiside