Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel esines täna Pariisis Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud konverentsil „Euroopa Liidu liikmeks olemine ja tulevikuperspektiivid“. Konverentsi poliitiline paneel, kus osales ka Prantsuse Senati liikmeid ja juhtivaid ajakirjanikke, keskendus peamiselt Euroopa Liidu küsimustele.

Herkel meenutas oma ettekandes Eesti esimese saadiku Pariisis Kaarel Robert Pusta rolli Paneuroopa ideede arendamisel ning tema suhteid Prantsuse riigimehe Aristide Briand’iga. Ta rõhutas, et Euroopa ühistöö küsimus on ka täna aktuaalne, sest kui me ei suuda saavutada ühtsust energiajulgeoleku ja naabruspoliitika küsimustes, siis kordame minevikus tehtud vigu. Ta osutas eriti Venemaa kombele lõhkuda Euroopa ühtsust riikidele kahepoolsete tehingute pakkumisega.   

Herkel tänas Prantsuse ja Euroopa poliitikuid möödunud aasta aprillis ja mais Eestile avaldatud toetuse eest. Konverentsi teine paneel oli pühendatud meediaküsimustele, kus Eesti-poolseks peaesinejaks oli ETV endine juht Ilmar Raag.

Lähem informatsioon: Andres Herkel, telefon 50 56 540

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside