Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul valiti Šveitsis Genfis parlamentide peasekretäride assotsiatsiooni (ASGP) täitevkomitee liikmeks. Sibula sõnul tahab ta sel ametikohal hea seista selle eest, et maailma parlamentide tohutu kogemus saaks olulistes teemades kokku kogutud ja neile, kes seda vajavad, edasi antud. “Soovin tuua ASGP töösse rohkem avatust. Organisatsiooni rikkalik kogemus peab jõudma kõigi soovijateni,“ ütles ta.

Sibul näeb tublit arenguruumi ka veebivõimaluste ärakasutamisel. Ta kohtus Genfis Afganistani parlamendi peasekretäri Ghulam Hassan Graniga, kellega arutas Riigikogu võimalikku abi Afganistanile loomaks parlamendi elektroonilist hääletussüsteemi.

Samas peetud Parlamentidevahelise Liidu (IPU) 119. assambleel valiti eile õhtul organisatsioonile uus president, kelleks sai Namiibia Rahvusassamblee esimees Theo-Ben Gurirab, kes aastail 2002-2005 oli ka riigi peaminister. IPU eelmise presidendi itaallase Pier Ferdinando Casini kolmeaastane presidentuur lõppes käesoleval assambleel. Assamblee valis IPU täisliikmeks ka Palestiina Parlamendi.

IPU assambleel oli päevakorras erakorralise teemana ülemaailmne finantskriis. Osalejad rõhutasid, et see hõlmab nii arenenud riikide kui ka arenevate riikide majandusi ning kutsusud üles valitsusi tegema koostööd parlamentidega, et üheskoos leida lahendus tekkinud olukorrale. Eestist osalesid assambleel delegatsiooni juhina Ivi Eenmaa, Marika Tuus ning Erki Nool

IPU on maailma vanim poliitiline organisatsioon, mis on asutatud 1889. aastal Genfis. ASGP on IPU konsultatiivorgan, mis on loodud parlamentide peasekretäride omavaheliste sidemete arendamiseks. IPUsse kuuluvad 154 riigi parlamendi esindajad ning organisatsiooni 120. assamblee leiab aset 2009. aasta aprillis Etioopias, Addis Abebas.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside