Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ülevaade külaliste kohtumistest.

E-Riigi Akadeemia koolitusprogrammi raames Eestis nädalasel koolitusel viibivad Gruusia parlamendi väliskomisjoni aseesimees Salome Samadašvili ja Euroopa integratsiooni komisjoni liige Nino Naka š idze kohtusid sel nädalal (24. ja 26. augustil) Riigikogu liikmete ja Riigikogu Kantselei direktoriga. Lisaks tutvustati koolitusel osalejatele Riigikogu infosüsteemi.

Kohtumisel Riigikogu aseesimehe Peeter Kreitzbergiga andsid külalised ülevaate olukorrast Gruusias ning viimastest sündmustest Lõuna-Osseetias. Kohtumisel arutati ka parlamentide edasise koostöö võimalusi ning Peeter Kreitzberg kinnitas Riigikogu valmidust igakülgseks koostööks oma Gruusia kolleegidega. Kohtumisel peatuti veel hariduse ja keelepoliitika teemadel ning puudutati laiemalt sotsiaalpoliitika valdkonda.

Gruusia parlamendi väliskomisjoni aseesimehe Salome Samadašvili sõnul on Gruusiale väga oluline rahvusvahelise üldsuse toetus demokraatlike protsesside jätkamisel riigis ning Gruusia on huvitatud Eesti reformide läbiviimise kogemusest igal tasandil.

Gruusia parlamendi esindajate kohtumisel Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Enn Eesmaa ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liikme Andres Herkeliga arutati kahe riigi parlamentide võimalikku koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides, olukorda Gruusias ja piirkonnas laiemalt ning Gruusia tegevust ühinemisel Euroopa struktuuridega.

Külalised kohtusid ka Riigikogu Kantselei direktori Heiki Sibulaga, kellega arutati parlamendi töökorralduslikke küsimusi ning kantselei direktor tutvustas külalistele Riigikogu kodukorra seadust.

Lisainformatsioon: väliskomisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja Birgit Keerd-Lepik, 631 6461

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside