Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu töökorralduse töörühm kuulas täna ära sotsiaalministeeriumi ülevaate eripensionide reformist ning arutas eripensionide süsteemi korraldust ja selle võimalikku muutmist. Fraktsioonide esindajad nõustusid seisukohaga, et eripensionide keskmise palgaga seotud kasv tuleb lõpetada. Et valitsus on sel kevadel juba heaks kiitnud eripensionide reformi põhimõtted, mille kohaselt pika üleminekuperioodi jooksul eripensionid kaovad, pidas töörühm vajalikuks, et fraktsioonid käsitleksid edaspidi kõrgemate riigiametnike pensionide teemat.

Arutati ka fraktsioonide ettepanekuid, mis olid tehtud kõrgemate riigiametnike palgakorralust reguleerivate põhimõtete osas. Toetati põhimõtet, et kõrgemate riigiametnike ametipalk hakkab senise keskmise palgaga seotud süsteemi asemel moodustuma kindlaksmääratud koefitsiendi põhjal.

Töörühma esimees Urmas Reinsalu avaldas lootust, et järgmisel koosolekul kiidetakse kõrgemate riigiametnike palku reguleerivad põhimõtted heaks ning 9. oktoobril esitatakse vastav eelnõu Riigikogu menetlusse.

Koosolekul leidis muuhulgas heakskiidu Riigikogu töökorralduse muudatus, mille kohaselt luuakse raportööride süsteem. Samuti hakataks kodu- ja töökorraseaduse muudatuse kohaselt koostama seletuskirja ka teiseks lugemiseks.

Töörühma järgmine koosolek leiab aset 8. oktoobril.

Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
 

Tagasiside