Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni tänasel kohtumisel Euroopa Komisjoni keelelise mitmekesisuse voliniku Leonard Orbaniga oli kõne all Euroopa Liidu keelepoliitika ja keelte roll inimestevahelises kommunikatsioonis.

Orban rõhutas vajadust osata mitmeid võõrkeeli, ja mitte ainult inglise keelt. Orbani arvates on see Eesti üheks probleemiks, et siin keskendutakse liialt vaid inglise keele õpetamisele ja pööratakse vähem tähelepanu teistele keeltele. Orbani arvates muudab mitme võõrkeele valdamine nii inimesed kui ka ettevõtted konkurentsivõimelisemaks ja liikuvamaks.

„Mitmekeelsuse edendamine on suurepärane vahend Euroopa kodanike üksteisele lähendamiseks, teabele juurdepääsu loomiseks ja inimeste seisukohtade edastamiseks,“ ütles Orban.

Viidates Eesti situatsioonile, kus on suur vene keelt kõnelevate elanike osakaal, rõhutas Orban, et on väga oluline, kui võõrasse kultuuri integreeruvad inimesed õpivad ära kohaliku keele, hoides samas ka oma keelt. Orbani kinnitusel on iga keel omaette väärtus ja kõiki keeli tuleb hoida.

Kohtumisel osalesid kultuurikomisjoni aseesimees Mailis Reps ja komisjoni liikmed Maret Merisaar, Aadu Must, Paul-Eerik Rummo, Peeter Tulviste ja Lauri Vahtre.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside