Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhiseaduskomisjoni saatis Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (645 SE) täiskogusse esimesele lugemisele, mis peaks komisjoni soovi kohaselt toimuma 8. veebruaril. Komisjoni üksmeelne ettepanek oli esimene lugemine lõpetada.

Komisjoni koosolekul osalenud justiitsminister Rein Lang ja ka välisminister Urmas Paet kinnitasid, et leping on Eestile kasulik ega näinud ühtegi põhjust, miks Riigikogu ei peaks Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimise eelnõud edasi menetlema. Paeti väitel on meeleolud muutunud ka teistes Euroopa Liidu  riikides.

“Mitte ükski riik ei ütle seda, et lepinguga ei peaks edasi minema. Praegune meeleolu on täiesti erinev sellest, milline see oli möödunud aasta esimesel poolel,” ütles Paet.

Paeti sõnul ei välista ka Holland, et protsessiga on võimalik edasi minna. Suuremad muudatused Hollandi ja Prantsusmaa hoiakus võiksid ta hinnangul toimuda siiski alles peale järgmisi valimisi.

Muude küsimuste kõrval puudutati ka Euroopa põhiseaduse leppe keele ja tõlke kvaliteeti. Justiitsminister Rein Lang leidis, et kuigi lepingu eestikeelses tekstis on stiililisi küsitavusi, ei takista see lepingu ratifitseerimist.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected]

Tagasiside