Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna lõppeval Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) sügisistungjärgul Strasbourgis rõhutas sõnavõtuga esinenud Ester Tuiksoo toiduvarustuskindluse tähtsust ja Margus Hanson eakate tööhõive olulisust.

Ester Tuiksoo tutvustas toiduvarustuskindluse ja toiduohutuse debatil Tunnustatud Eesti Maitse märgiga seotud süsteemi. „Et inimesi teavitada kvaliteetsest toidust, on Eestis Saksa põllumajandusühenduse eeskujul välja töötatud Tunnustatud Eesti Maitse märgid. Lisaks on kasutusel märgid Eestis kasvatatud ja Eesti parim toiduaine,“ ütles Tuiksoo. Tema sõnul on see tõstnud tarbijate kindlustunnet toiduainete tarbimisel ja samal ajal suurendanud tootjate vastutustunnet.

Margus Hanson rõhutas oma raportis vanemaealiste tööturul diskrimineerimise käsitlemisel, et eakate pikaajalist töökogemust peaks rohkem arvestama ja neid jätkuvalt rakendama. „On vaja innovatiivseid ja paindlikke tööviise, et kõige efektiivsemal moel ära kasutada eakate töötajate potentsiaali,“ ütles Hanson. See võimaldab hoida vanemaealisi tööturul ning lahendada sotsiaalseid probleeme ja tööjõu vajadust paljudel elualadel.

ENPA sügisistungjärgul kiideti heaks Andres Herkeli raporti assamblee monitooringuprotseduuri kohta, mis käsitleb riikide tegevusi demokraatia ja õiguse tagamisel ning inimõiguste kaitsmisel (juuni 2012 – september 2013).

ENPA istungil käsitleti veel rida olulisi küsimusi välispoliitilise elu ja liikmesriikide tegevuse kohta, kus osalesid ENPA Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ning liikmed Mailis Reps, Maret Maripuu, Ester Tuiksoo ja Margus Hanson.

Tagasiside