Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) otsustas neljapäevasel istungil võtta Venemaa delegatsioonilt ära hääleõiguse, õiguse osaleda valimistel vaatlejatena ning õiguse osaleda juhtorganites Euroopa Nõukogus kuni 2014. aasta istungjärgu lõpuni. Venemaad kohustati Krimm Ukrainale tagasi andma ja lõpetama igasugune olukorra pingestamine Ukrainas. Vastasel korral tullakse 2015. aasta jaanuari istungil tagasi Venemaalt volituste äravõtmise teema juurde.

„Need on esimesed Euroopa-poolsed sammud Venemaa institutsioonide – Venemaa Riigiduuma vastu. ENPA sisuliselt blokeeris Venemaa õigused,“ ütles ENPA Eesti delegatsioonijuht Liisa-Ly Pakosta.

„Arutlusel oli ka Venemaa volituste peatamine, kuid seda osad saadikud ei toetanud,“ ütles Pakosta. Ta lisas, et Venemaa parlamendisaadikute boikott istungile näitas, et neil ei olnud enda kaitseks mingeid argumente.

Sanktsioone Venemaale toetas 154 saadikut, vastu oli 21 ja erapooletuid 22 saadikut.

ENPA kevadistungjärk toimub Strasbourgis 7.-11. aprillil. Eesti delegatsiooni kuuluvad delegatsiooni juht Liisa Pakosta ning liikmed Margus Hanson, Mailis Reps, Rait Maruste ja Ester Tuiksoo.

Riigikogu pressiteenistus
 

 

Tagasiside