Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon võttis esmaspäevasel istungil vastu poliitilise avalduse Gruusia, Moldova ja Ukraina toetuseks Euroopa Liiduga lõimumisel.

„Eeloleval ülemkogu istungil sõlmib Euroopa Komisjon Gruusia ja Moldovaga assotsiatsioonilepingu ja EL-i asjade komisjon tegi poliitilise avalduse selle toetuseks. Samuti toetab komisjon Ukraina reforme ja sisulisi samme demokraatliku riigikorra kehtestamiseks ja võitluseks korruptsiooniga,“ ütles EL-i asjade komisjoni esimees Kalle Palling.

EL-i asjade komisjon toetab assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingute tervikteksti allakirjutamist Gruusia, Moldova ja Ukrainaga ning kutsub üles Euroopa Liidu liikmesriike neid võimalikult kiiresti ratifitseerima.

Avalduses EL-i asjade komisjon julgustab Euroopa Liitu ja liikmesriike jätkama Idapartnerlusprogrammi strateegiaga ning toetab EL-i liikmelisuse perspektiivi andmist Gruusiale, Moldovale ja Ukrainale. Samuti innustab komisjon nimetatud riike jätkama reformidega õigusriigi ülesehitamisel, kodanikuühiskonna arendamisel ja demokraatia kinnistamisel ning kutsub neid laialdasemalt jagama oma kodanikele igakülgset informatsiooni EL-i kohta.

Lepingute terviktekstidele on plaanis alla kirjutada juuni lõpus Brüsselis.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside