Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga alustavad Eesti erinevates maakondades Euroopa Liidu teemalist teavitusüritust. 

Mihkelsoni sõnul soovib komisjon teavituskampaania kaudu tutvustada Euroopa Liidu toimimismehhanismi ja võimalusi, mida ühendus võiks pakkuda Eesti erinevatele maakondadele. „Teavitusüritusest võtavad osa Riigikogu kõikide fraktsioonide esindajad, et üleskerkinud probleemide lahendamisele leida kõige laiem toetus,“ märkis ELAKi esimees. 

ELAKi liikmed külastavad sel neljapäeval ja reedel (30.-31. oktoobril) Põlva- ja Võrumaad. Seekordsel üritusel osalevad Marko Mihkelson, Ester Tuiksoo, Urmas Klaas, Aleksei Lotman, Sven Mikser ja Rein Ratas. 

Teavitusüritus algab neljapäeval Räpina Aianduskoolist, kus on loengud õpilastele ning õpetajatele. Seejärel minnakse Koidula tolli- ja maanteepiiripunkti ning logistikakeskusse ja Saatse piirivalvekordoni. Külastatakse Väike-Rõsna külas reoveepuhastit – WATERS projekti – objekti. Seejärel on Värska Sanatooriumis ümarlaud Peipsi ja Lämmijärve keskkonnaprobleemidest ning kalavarudest. Päeva üritused lõpevad Värska sanatooriumis. Reedel ollakse Väimelas, kus kohtutakse Võrumaa Kutsehariduskeskuse üliõpilastega ja seejärel tutvutakse kutsehariduskeskuse tegevusega. Pärast seda tutvutakse Rõuge Energiapargiga ja kohtutakse SA Pokumaa projektiga. Kõikidele nimetatud kohtumistele on kutsutud nii kohalikud juhid kui ka oma ala asjatundjad. 

„Põlva- ja Võrumaa külastus on kohtumiste sarja avaüritus. Lähematel kuudel on komisjonil kavas korraldada samalaadseid ettevõtmisi ka teistes maakondades. Loodame nende kaudu saada vajalikku tagasidet langetamaks Euroopa Liidu asjade komisjonis Eestile kasulikke optimaalseid otsuseid,“ rõhutas Mihkelson. 

Riigikogu pressitalitus
Lisainfo: Marko Mihkelson, 5141442
 
 
 
 
Tagasiside