Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval toimuval transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu kohtumisel on kõne all eelnõu, mis võib Eestile tähendada kaubavedude kallinemist.

Täna majandus- ja kommunikatsiooniministri Edgar Savisaarega kohtunud Euroopa Liidu asjade komisjon peab vajalikuks, et minister osaleks isiklikult 21. aprillil toimuval transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu kohtumisel, kus arutatakse Eesti jaoks väga olulist küsimust.

Kõnealusel kohtumisel on kõne all ”Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 1999/62/EÜ raskeveokite maksustamisest teatud infrastruktuuri kasutamise eest” muutmise eelnõu, millega võib kaasneda teede kasutustasude tõus. Eestile tähendaks see tõenäoliselt kaubavedude kallinemist Euroopa Liidu teedel.

Kuna eelnõu viimane redaktsioon ei ole Eestisse veel jõudud, kinnitas majandusminister, et teeb oma otsuse kolmapäeval peale eelnõu viimase redaktsiooniga tutvumist. Põhjuseks, miks majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar võib jätta Luxembourgi sõitmata, tõi minister asjaolu, et samal päeval arutab valitsuskabinet valitsuse eelnõude edasist saatust. Savisaare hinnangul on see Eesti jaoks sama oluline küsimus.

Tagasiside