Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjonis täna kõne all olnud idee kohaselt võiksid Riigikogus toimuda riigi jaoks olulistes küsimustes avalikud arutelud.

Euroopa Liidu asjade komisjonis oli arutluse all idee luua Valge saali foorum nime kandev avalik ruum, kus toimuks Eesti jaoks oluliste küsimuste laiapõhjaline arutelu.

Ideekavandi kohaselt võiksid Valge saali foorumist osa võtta Riigikogu liikmete kõrval ka kodanikuorganisatsioonid, teadlased, tippspetsialistid, arvamusliidrid ja teised ühiskonnaelu kujundajad.

Valge saali foorum koosneks kavandi järgi kahest osast – ümarlaua põhimõttel toimuvast istungist ning sellele eelnevast ja järgnevast veebifoorumist, kus toimuks elektrooniline diskussioon.

Iga konkreetse foorumi teema otsustatakse Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis. Arutelule Valges saalis kutsutakse komisjoni poolt valitud teema asjatundjad, kes esitavad aruteluks oma nägemuse, soovitatavalt kas essee või teeside kujul.

Teema arutelu veebifoorumis algab siis, kui esitatud seisukohad on Riigikogu veebilehel avaldatud. Veebifoorumile on oodatud kõigi Eesti tulevikust huvitatud inimeste arvamused ja seisukohad.

Moderaatori roll jääks arutelul Riigikogu majandus- ja sotsiaalinfo osakonnale, millel oleks õigus mitteasjakohaseid ja head suhtlemistava rikkuvaid kommentaare mitte avaldada.

Täna keskendus Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmete huvi eelkõige sellele, et foorum ei muutuks lihtsalt jututoaks, vaid et sellel oleksid ka konkreetsed tulemused.

Valge saali foorumi idee läheb edasi arutamiseks Riigikogu fraktsioonidele, kes peaksid selle suhtes kujundama oma arvamuse.

Tagasiside