Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimus traditsiooniline Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni kohtumine Vabariigi Presidendiga. Arutati valitsuse raamdokumendi „Eesti Euroopa Liidu poliitika 2007-2011” eelnõu, Schengeni ruumiga liitumist ning võimalusi Eesti paremaks kaasamiseks Euroopa IT-turul.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson andis ülevaate komisjoni eestvedamisel toimunud valitsuse raamdokumendi „Eesti Euroopa Liidu poliitika 2007-2011” eelnõu menetlemisest Riigikogus.

„Tegemist on valitsuse juba teise taolise kavaga, sealjuures on heaks tavaks saamas ka valitsusväliste organisatsioonide kaasamine. Euroopa Liidu asjade komisjon arutab poliitikadokumenti veelkord peale selle kinnitamist Vabariigi Valitsuse poolt,” ütles Mihkelson.

Schengeni ruumi laienemise teemal keskenduti selle võimalikele mõjudele Eestis. Euroopa Liidu asjade komisjon kavandab avalikku istungit 12. novembriks, et arutada koos siseminister Jüri Pihli ja asjaomaste asutuste esindajatega konkreetseid Schengeni ruumiga liitumise mõjusid Eestile.

Sarnane avalik istung koos väliskomisjoniga on kavas ka 10. detsembril, kui päevakorras on Euroopa Liidu reformilepe, et arutada seda enne, kui see allkirjastatakse Euroopa Ülemkogul. Ühisistungil osaleb ka peaminister Andrus Ansip.

Eesti IT arenguid arutades leidis president Toomas Hendrik Ilves, et Euroopa Liidu tänastele teenusepakkujatele tuleks rohkem teadvustada, et IT-kaubanduse piirangud, mis eksisteerivad mitme e-kaubandusega tegeleva firma kauplemiskeskkonnas ühenduse siseselt, pole pärast Euroopa Liidu laienemist enam sobilikud.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside