Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) liikmed osalevad Rumeenia pealinnas Bukarestis Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istungil (COSAC).

ELAK-i esimehe Anneli Oti sõnul võtab 61. COSAC kokku Rumeenia eesistumise. Oma sõnavõtus rõhutas komisjoni esimees, et Eestile kui väikeriigile on selgelt reguleeritud kaubandussuhted olulised. Ta lisas, et nii Euroopa ühisturul kui ka väljaspool seda on ettevõtjatel vaja arusaadavaid kauplemistingimusi.

ELAK-i aseesimees Riina Sikkut ütles, et Euroopa ühises haridusruumis on tähtis, kuidas liikmesriigid vastastikku kvalifikatsioone ja diplomeid tunnustavad. Ta märkis, et Eesti kui digiriik seisab selle eest, et diplomid oleksid ka elektroonilised ja nende vastastikune tunnustamine praktiliselt automaatne.

COSACi päevakorras on Rumeenia eesistumise saavutused, ühenduse rahvusvaheliste kaubandussuhete väljavaated ja tulevikusuhe Ühendkuningriigiga, Euroopa haridusruum ühisturu edendajana ning innovatsioonil põhinev majandus ja rahvusparlamentide roll „uue majanduse“ toetamisel.

Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istung Bukarestis toimub 24.-25. juuni. Eestist osalevad veel Tarmo Kruusimäe, Anti Poolamets ja Urve Tiidus.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 5190 6975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside