Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon tunnustas tänasel istungil valitsust, kes muutis riigikogu ettepanekul oma seisukohti kaupade parandamist käsitleva Euroopa Liidu algatuse kohta.

„Asjade parandamine on väga oluline keskkonna jaoks, sest mida kauem ühte asja kasutada, seda väiksem on keskkonnamõju,“ ütles komisjoni esimees Liisa Pakosta. Ta sõnas, et komisjon arutas kaupade parandamist käsitlevat algatust kahel suvisel istungil ja otsustas Eesti seisukohti selle osas märkimisväärselt muuta.

„Lihtsalt täiendava veebilehe tegemine riigi kulul või pesumasina Võrust Prantsusmaale parandusse saatmine pole mõistlik lahendus. Riigikogu komisjon on igati seda meelt, et asju tuleb rohkem parandada, aga kohustused peavad olema asjakohased ja mõistlikult täidetavad. Leidsime komisjonis, et tootjale parandamiskohustuse panemise asemel aitab palju enam see, kui tootjale kehtestataks kohustus tagada kohapealsetele parandajatele ja lõppkasutajatele Eestis ligipääs kõikidele varuosadele ja parandamisjuhistele. Kui kõiki varuosi saab internetist tellida ja parandamiseks vajalikud joonised on kättesaadavad, siis aitab see ka transpordijälge vähendada,“ kommenteeris Pakosta uuendusi, mis Riigikogu Eesti seisukohtadesse sisse viis.

Kui Euroopa Liit soovib kohalike parandustöökodade paremaks leidmiseks luua veebilehe, siis võiks see komisjoni hinnangul olla tehtud keskselt. Pakosta lisas, et parandamiseks vajalik info tuleb tarbijale edasi anda juba enne parandajalt töö tellimist ja see on ka tavapärane praktika, kuna ikka küsitakse, et mis see töö maksab ja kui kaua aega võtab. Euroopa Komisjoni algatuses remondipakkumiste võrdlemiseks pakutud pika remonditeabe vormi loomist Riigikogu ei toeta.

Euroopa Liidu asjade komisjon arutas valitsuse esitatud seisukohti algatuse kohta oma 7. ja 21. juuli istungil ning otsustas neid koostöös Justiitsministeeriumiga märkimisväärselt muuta. Muudetud seisukohad esitati uuesti valitsusele, kes komisjoni pakutud seisukohti oma eilsel istungil toetas. Sellega on Eesti seisukohad algatusele kinnitatud ja Eesti esindajad saavad neist Euroopas peetavatel läbirääkimistel lähtuda.

Lisainfo: Liisa Pakosta tel 502 6191

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside