Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Toomas Vitsut osaleb Eesti, Läti, Leedu ja Poola parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste kohtumisel Riias.

„Kolme Balti riigi ja Poola omavaheline kohtumine komisjonide tasandil on töövorm, kus me saame arutada regioonile olulisi küsimusi, et leida tasakaal oma regiooni huvide eest seismisel ning Euroopa ühtsuse ja solidaarsuse vahel,“ ütles Vitsut.

Vitsuti sõnul on kolme Balti riigi ja Poola parlamendi esindajate kohtumisel arutelu keskmes järgmise eelarveperioodi finantsraamistik. „Eesti jaoks on oluline, milliseks kujuneb järgmisel eelarveperioodil Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika ja põllumajanduspoliitika ning kuidas jaguneb Euroopa Ühendamise rahastu, kust tuleb ka raudteeühenduse Rail Baltic raha,“ ütles Vitsut.

RB Rail AS tegevdirektor ja juhatuse esimees Baiba Rubesa annab osalejatele ülevaate rahvusvahelise raudteeühenduse projekti Rail Baltic hetkeseisust. Kavas on ka arvamuste vahetus juunis Sofias toimuva Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istungi (COSAC) päevakorra projekti üle.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside