Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Siim Kallas osaleb täna ja homme Varssavis toimuval Balti riikide ja Poola Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste kohtumisel.

„Meie Baltimaades ja Poolas tajume Ukraina lähinaabritena hästi, mida Venemaa agressioon kaasa toob. Eestisse on Ukrainast jõudnud rohkem kui 37 000 sõjapõgenikku – Leetu ja Poola veelgi enam,“ sõnas Kallas. „Sel kohtumisel saame koos arutada, kuidas Ukrainat ja ukrainlasi jätkuvalt toetada, mil moel kriisiga kaasnevate probleemidega paremini toime tulla ja milliseid seisukohti ühiselt Euroopa Liidus kaitsta.“

Eesti, Läti, Leedu ja Poola Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste kohtumisel keskendutakse Euroopa Liidu eesmärkidele ja väljakutsetele seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas. Kõne all on sõja mõjud majandusele, rändele ja humanitaarolukorrale.

Mõttevahetuses Euroopa Liidu aktuaalsetel teemadel osaleb ka Poola Euroopa Liidu asjade minister Konrad Szymański. Sõjast tingitud rände- ja humanitaarprobleeme arutatakse koos Poola asesiseministri Ukraina sõjapõgenike alal Paweł Szefernakeriga.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside