Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) eestvedamisel toimub neljapäeval Riigikogu konverentsisaalis seminar „Innovatsioon transpordilahendustes: jagamismajandusest isejuhtivate autodeni“, kus avakõne peab Euroopa Komisjoni siseturu volinik Elżbieta Bieńkowska.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul peitub innovaatiliste transpordilahenduste, nagu sõidujagamine või isejuhtivad autod, kasutuselevõtus suur keskkonnahoiu ja Euroopa Liidu kliimapoliitika eesmärkide täitmise potentsiaal. „Oluline roll on siin tehnoloogial, mis aitab majandusel muutuda targemaks ja paindlikumaks,“ lisas ta.

„Inimeselt inimesele majandus sisaldab endas ressursisäästu transpordis nii energia kokkuhoidu kui ka seniste kasutamata ressursside käiku laskmise näol,“ ütles Palling.

Ressursisääst on aktuaalne teema tulenevalt Euroopa Liidu kliimapoliitika eesmärkidest. Nimelt on Euroopa Liidul soov vähendada aastaks 2050 kasvuhoonegaaside heidet 80–95 protsenti võrreldes aastaga 1990.

Esimeses paneelis otsivad keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt, Tallinna Tehnikaülikooli transpordi ja logistikaga tegelev professor Dago Antov ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja asetäitjat Indrek Gailan vastust küsimusele, milline on transpordisektori roll Euroopa Liidu kliimapoliitikas ja kuidas vähendada selle sektori energiasõltuvust ning keskkonnamõju?

Jagamismajanduse kogemustest räägib teises paneelis Taxify esindaja Markus Villig. Innovaatilistest ideedest räägivad isejuhtivate autode mõtteviisi kandja Marten Kaevats, Starship Technologies ärijuht Allan Martinson ning Wisemilei asutaja Arti Kütt.

Seminar on jätkuks tänavu veebruaris toimunud jagamismajanduse teemalisele konverentsile.

Seminar Riigikogu konverentsisaalis kestab kella 12 – 16.15. See on reaalajas jälgitav veebiülekandes ja videosalvestist saab hiljem vaadata https://www.youtube.com/riigikogu.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside