Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 25. veebruaril toimub Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni eestvedamisel konverents jagamismajanduse teemal, mis toob kokku ligi 100 ettevõtjat, eksperti ja poliitikut Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Küproselt.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul toob jagamismajanduse teenuste kiire areng kaasa muutusi majandusstruktuuris ning sellega kaasneb vajadus muuta seadusandlust. „Eestis on vaja jagamismajandusele luua sobilik keskkond ja olla eesrinnas, et regulatsioonid ei jääks uue majanduse arengut pärssima. Konverents annab kindlasti hea ülevaate jagamismajanduse hetkeolukorrast ning võimalustest Eestis ja Euroopa Liidus,“ ütles Palling.

Euroopa Liidu asjade komisjoni liikme Juhan Partsi hinnangul on konverents sel teemal vajalik. „Loodetavasti ei kujune jagamismajandusest mingit pseudorahuldust pakkuvat asendustegevust justkui kattekilbiks pärismajanduse pärisprobleemidele,“ ütles Parts ning lisas, et tal on konverentsil küsimus Uberile, mis tingimustel see ettevõte pööritaks oma miljardeid Eesti kaudu.

Uute ärimudelite võimaluste üle Euroopa Liidus arutavad Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, Uber’i esindaja Pierre-Dimitri Gore-Coty, maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Keit Kasemets.

Innovaatiliste ideede rakendamisest Eestis räägivad Taxify esindaja Markus Villig, Wisemile asutaja Arti Kütt ja Uber’i Eesti esindaja Enn Metsar.

Konverentsi programmi ja registreerimisvormi leiate Riigikogu veebilehelt. 

25. veebruaril kell 12.30 – 16.15 toimuvat konverentsi Riigikogu konverentsisaalist saab jälgida veebiülekande teel siit.

Konverentsi töökeeled on eesti ja inglise keel.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside