Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus algab täna kell 10 arutelu, kus peaminister Jüri Ratas annab ülevaate valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel. Ettekande teeb ka Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut ja sõna saavad fraktsioonide esindajad.

Peaminister Jüri Ratas keskendub oma ülevaates Euroopa Liidu väärtustele ning selgitab arenguid ja Eesti panust ühenduses aktuaalsetel teemadel, nagu siseturg, keskkond, kaitseküsimused, julgeolek, ränne ja Brexit.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut toob oma kõnes esile olulisemad teemad, mida komisjon on viimase aasta jooksul käsitlenud. Muuhulgas tõstatab ta küsimuse, kas Riigikogu peaks Euroopa Liidu küsimuste kodanikele lähemale toomiseks muutma midagi parlamendi EL-i asjade menetlemise korras, mis on püsinud sama alates Eesti ühendusse astumisest 2004. aastal.

„Kui tahame muuta Riigikogu töö Euroopa Liidu asjadega nähtavamaks, võiks ka Eestis koostöös peaministriga alustada parlamendi täiskogu istungitel ametlike Euroopa Ülemkogu järgsete aruteludega. Nii tehakse näiteks Saksamaal ja Rootsis,“ ütles Vitsut.

Arutelu valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel saab jälgida otseülekandes Riigikogu veebilehe vahendusel.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside