Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus algab täna kell 10 arutelu, kus peaminister Jüri Ratas annab ülevaate valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel. Ettekande teeb ka Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Anneli Ott ja sõna saavad fraktsioonide esindajad.

Peaminister Jüri Ratas räägib oma kõnes Euroopa Liidu julgeolekust, kliimaneutraalsusega seonduvast, digitaalsest siseturust ning Eesti lähiaastate põhieesmärkidest ühenduses. Peaministri sõnul on Eesti huvides maailmas mõjukas ja ühtne ning väärtuspõhine, solidaarne ja sisemiselt tõhusalt toimiv Euroopa Liit.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Anneli Ott keskendub oma kõnes kliimapoliitika väljakutsetele ja ühenduse uue pikaajalise eelarve 2021-2027 kokkuleppe saavutamisele.

„Aasta eest ei rääkinud me Euroopa Liidu poliitika arutelul kliimaküsimustest kuigivõrd. Nüüd domineerivad kliimapoliitika küsimused igas valdkonnas – alustades Euroopa Liidu eelarvest ja lõpetades põllumajanduspoliitikaga,“ tõdes Ott. Ta lisas, et ambitsioonikad kliimaeesmärgid nõuavad head koostööd ja suurt paindlikkust kõigilt liikmesriikidelt. „See on uue eelarveperioodi suurim väljakutse ja proovikivi ühenduse toimimisele. Kuid suuri eesmärke ongi võimalik saavutada vaid end mobiliseerides ja jõude ühendades,“ ütles Ott.

Arutelu valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel saab jälgida otseülekandes Riigikogu veebilehe vahendusel.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside