Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon, majanduskomisjon, rahanduskomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon peavad kolmapäeval ühisistung e-residentsuse teemal.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul annab e-residentsus võimaluse suurendada Eesti majandusruumi ja residentide arvu. Selleks, et tagada Eestis kasutusele võetavate ideede tegelik rahvusvaheline teostatavus, on aga vaja kohandada ka õigusruumi.

„E-residentsusega kaasnevad võimalused on uuenduslikud ja avardavad turgu, kuid võivad kaasa tuua ka mõningaid probleeme ja nende karide vältimiseks me arutelu avamegi,“ ütles Palling.

e-residentsus pakub välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele. Kui enam kui aasta eest sai The Economisti toimetaja ja estofiil Edward Lucas esimeseks e-residendiks, siis täna on meil juba ligi 9000 e-residenti. Kokku on esitatud ligi 10 000 e-residendi taotlust  128 riigist, viiendik neist Soomest.

Kolmapäeval kell 9 algavale komisjonide istungile on kutsutud justiitsminister Urmas Reinsalu, e-residentsuse arendusmeeskonna juht Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse e-residentsuse projekti juht Kaspar Korjus.

Istungil osalevad rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov, finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross, siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik Siiri Leskov.  Kutsustud on ka Robert Kitt Eesti Pangaliidust ja Imbi Jürgen Eesti Advokatuurist.

Riigikogu konverentsisaalist toimuv ühisistung on avalik ja toimub veebiülekanne.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside