Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu ja riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kohtumisel Euroopa Komisjoni julgeolekuvoliniku Julian Kingiga olid fookuses küberjulgeolek ja terrorismi tõkestamine.

Kohtumisel arutati, mida on Euroopa Liidus võimalik teha oma kodanike turvalisuse tõstmiseks.

Mihkelsoni sõnul panustab Eesti Euroopa Liidu idapiiri kontrolli, kuid sama oluline on tema sõnul informatsiooni vahetamine liikmesriikide vahel. Pikemalt räägiti andmekaitsest, koostegutsemisvõime suurendamisest info vahetamisel eri andmebaaside vahel ning nende kaitsmisest küberrünnakute eest.

Mihkelsoni sõnul on Eesti jaoks väljakutse ja võimalus tutvustada oma eesistumise perioodil Euroopale digitaalse identiteeti võimalusi.

Palling andis volinikule ülevaate Eesti e-lahendustest ja tegi ettepaneku, et Eesti kogemust võiks rakendada üle kogu Euroopa. „Kui digitaalne ühisturg toimib ja kodanikel on digitaalne identiteet, on palju lihtsam toime tulla ka migratsioonikriisi ohjamisega ning jälile saada ka piiriülesele terrorismile,“ ütles Palling.

Kohtumisel kõneldi veel võitlusest terrorismiga, migratsioonikriisi ohjamisest, olukorrast Iraagis ja Süürias. Samuti puudutati Euroopas kasvavast radikaliseerumisest tingitud probleeme ja propaganda mõju julgeoleku tajumisel.

Fotod kohtumisest.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside