Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon ja väliskomisjon arutasid tänasel ühisistungil peaminister Taavi Rõivasega seisukohti Ühendkuningriigi Euroopa Liidu reformiettepanekute ja eelseisva liikmelisuse referendumi kohta. Peaminister esindab Eesti seisukohti 17. - 18. detsembril toimuval ELi Ülemkogu kohtumisel.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul on Ühendkuningriik Eestile oluline liitlane, kelle jätkuvat liikmelisust Euroopa Liidus me peame väga tähtsaks. „Saame toetada selliseid reformiettepanekuid, mille eesmärk on Euroopa Liidu ühtsuse, arenguvõimelisuse ja konkurentsivõime parandamine, nelja põhivabaduse tugevdamine ning liidu toimimise tõhusamaks muutmine,“ ütles Palling.

„Mõnedes valdkondades nagu parem valitsemine, siseturu süvendamine, digitaalne ühtne turg ja kaubanduspoliitika suhtes on meie seisukohad Ühendkuningriigiga suures ulatuses väga sarnased. Kõige enam lahknevad Eesti ja ka paljude teiste liikmesriikide ning Ühendkuningriigi seisukohad isikute vaba liikumise küsimustes,“ sõnas Palling.

Istungil leiti, et Euroopa Liit peab olema tugev, avatud, arenemisvõimeline ning ühtne. Inimeste vaba liikumine on üks ELi põhivabadustest ja selle olulisuse kahtluse alla seadmine või võrdset kohtlemist välistavate piirangute kehtestamine ei ole õigustatud. Eesti on avatud praktilise koostöö tihendamisele liikmesriikide vahel, et vähendada pettusi, vigu ja sotsiaalsüsteemi kuritarvitusi.

Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni liikmed arutasid Ühendkuningriigi seisukohti ka 10. detsembril Suurbritannia välisministeeriumi ELi osakonna peadirektori Richard Woodi ja suursaadiku Christopher Bruce Holtbyga.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside